KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156232
nr 1215 6232
Erik Gisslén
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Signerad E Gisslén, Hässjor. Olja på duk, 45x53 cm
Erik Gisslén, svensk bildkonstnär född 1911 i Ragunda, Jämtlands län, död 1998.
Utrop:
500 kr
måndag 5 november 2018
kl 18:32:32
Erik Gisslén
Läs mer om Erik Gisslén